Elektrosady

Přestavby mají řadu výhodu proti koupi hotového elektrokola. V dnešní době se cena průměrného kola pohybuje okolo 12 - 14 tis. Kč, řada lidí má ale doma kola dražší, řádově v hodnotě několika desítek tisíc korun. Pokud by jste chtěli elektrokolo ve srovnatelné výbavě jakou nabízí normální kolo v hodnotě např. 25 tis. Kč, budete se pohybovat u částky převyšující 50 tis. Kč. Pokud tedy zvažujete koupi elektrokola a vlastníte jízdní kolo, které pravidelně servisujete, vyhovuje vám, jak po stránce geometrie rámu, tak z hlediska designu je výhodnější si nechat vaše stávající kolo přestavět.

Velkou výhodou přestaveb je, že nemusejí být omezeny výkonem 250W jako kompletní elektrokola. Přestavby mohou disponovat motory o výkonu do 1kW.

Přestavbou jízdních kol na elektrokola se zabýváme již řadu let. Nabízíme elektrosady od společností Bionx, EV Bike a Apache.

Bionx

Jedna z nejlepších elektrosad, která je momentálně na trhu. Hlavními přednostmi jsou kvalitní zpracování, komplexnost a maximální míra nastavení.


Lehký motor bez vnitřních převodů umístěný v zadním kole.
Generátor, který rekuperuje brzdnou sílu, tím se zvyšuje dojezd až o 15%.
Inteligentní snímač síly šlapání pro velmi citlivou odezvu motoru.
Přehledná řídící jednotka s jednoduchým ovládáním.


Bionx, díky použíté technoligii dokáže rekuperovat sílu z vašeho brždění nebo z jízdy z kopce. V dlouhých sjezdech můžete nastavit plynulé brždění aniž by jste museli sáhnout na brzdovou páku. Systém využívaný v sadách Bionx zohledňuje, jakou silou šlapete, jakou rychlostí jedete, frekvenci šlapání a na základě toho vám dokáže poskytnout požadované zrychlení. Pokud se do pedálu opřete malou silou, motor pomáhá méně, pokud se opřete silou větší, motor přidá více. Motor je bezúdržbový, výkonný a neuvěřitelně tichý. Tato sada se může použít na všechna kola 20-29“. Může se kombinovat s kotoučovými brzdami a na výběr je i mezi vícekolečky 7/8/9 rychlostí.EV BIKE

Sady EV Bike jsou k dispozici ve dvou variantách pohonů. Středový a přímý (přední/zadní kolo), kdy každý z nich má své výhody. Středový pohon je v 250W a 750W provedení. Přímý 350W nebo 500W. Baterie mají kapacitu od 8,8Ah do 13Ah. Na základě typu vašeho kola a způsobu vaší jízdy vám poradíme a pomůže vybrat tu nejlepší variantu pro vás.

Servis – veškeré komponenty sady se dají vyměnit nebo repasovat, např. pokud při pádu kola poškodíte některou součást, dá se vyměnit. Samozřejmostí je bezproblémová výměna baterie na konci její životnosti.
                                                                    


Apache Power System

Sady Apache nabízíme se všemi druhy pohonů, tedy středové, zadní i přední o výkonu 250W. Je možno vybírat z dvou typů baterií (nosičová, rámová) o kapacitách od 9 Ah do 20,4 Ah. Nejvíce používanými pohony u přestaveb jsou středové motory. 


Dojezd u všech elektrosad je závislý na mnoha aspektech. Výkonu motoru, kapacity baterie, hmotnosti jezdce, zvoleného stupně pomoci, profilu terénu atd. Společně vybereme optimální sadu dle vašich požadavků. Přímo na prodejně jsou vám k dispozici testovací elektrokola, na kterých si sami můžete vyzkoušet různé typy pohonů.